Kui palju maksab tellingu ruutmeeter?

Kui palju maksab tellingu ruutmeeter?

Inimesed helistavad meile praktiliselt iga päev küsimusega: „Mis maksab ruutmeeter tellinguid?“ Töötan ettevõttes „Layher“ juba pikka aega ja olen  küsimuse esitajatega sellel teemal alati hea meelega pikemalt arutlenud ning ennast tagasi hoidnud. Nüüd aga enam ei jaksa!

TARKUSETERAD NEILE, KEDA HUVITAB, KUI PALJU MAKSAB RUUTMEETER TELLINGUID

Viktor Vorontsov, UAB „Layher Baltic“ direktor

Miks te Rimi kassas kunagi selliseid küsimusi ei esita nagu näiteks: «Kui palju teil korvitäis toidukraami maksab? Aga kärutäis?» Küllap taipate isegi, et Rimis peetaks sääraste küsimuste esitajat pehmelt öeldes veidrikuks aga arvate millegi pärast, et ehitustellinguid müüvale ettevõttele võib selliseid küsimusi esitada. Avaldan nüüd kõigile odava ruutmeetri saladuse.

2 3

1 SALADUS – lisada tellingutest paremale ja vasakule 0,5-1 meetrit  ja tellingute kohale 2 meetrit pinda. 6m kõrguse tellingu pealt ulatub töötama ju kuni 8m kõrgusele. Kui ehitustellingute mõõt on 12,28х6 meetrit (või 73,68 m2), võib sedasi öelda öelda, et nende pindala on 114,24 m2 ehk 36% suurem.

2 SALADUS – valida selliste mõõtudega tellingud, mille omahind on kõige väiksem. 3,07-meetrise laudise jooksev meeter maksab 25% vähem kui 1,57-meetrise laudise jooksev meeter. Pakkumisse kirjutame ainult 3,07-meetrised laudised (millel ei ole mingit pistmist tegelikkusega) ja ütleme, et ruutmeeter on odav.

3 SALADUS – jätta pakkumisest välja integreeritud redeliga läbikäigupõrandad või pakkuda neid ebapiisavalt. Kuna see on kõige kallim detail, saame kohe odava ruutmeetri hinna.

4 SALADUS – kaitsepiirded jätame pakkumisest välja. Milleks need? Tööinspektsioon iga päev kontrollimas ei käi.

5 SALADUS – tellingute seina külge kinnitamiseks vajalikke ankurdusvahendeid ei paku üldse või pakkuda neid liiga vähe ja öelda alles paigaldamise käigus, et peab need kas juurde ostma või ankurduse ise lahendama.

Ehitajatega suheldes jääb pahatihti mulje, et kuigi Eesti ühines Euroopa Liiduga 2004. aastal, on mõned inimesed ennast Nõukogude Liitu unustanud. Tasuta juust on ainult hiirelõksus. Kui ostate täna teise ringi värvitud tellingud, hakkate igal aastal kulutama raha nende töökorras hoidmisele. Kui ostate uued Saksa kvaliteediga tsingitud tellingud, ei pea te järgmised 20 aastat nende hooldamisele lisakulutusi tegema. Kas arvate tõesti, et täna odavalt ostes hoiate kokku? Kahjuks te eksite – saate endale hoopis peavalu ja koha, kuhu edaspidi raha matta.

Ah et hetkel pole raha? No aga minge siis panka ja võtke 5000 eurot tarbimislaenu, ostke korralikud tellingud ja tasuge tööle. Säästetud raha eest maksate pangale tagasi. Kui olete tellingud täielikult kinni maksnud, on need bilansis põhivarana ja teil on soliidne ettevõte. Kui pensionile lähete, võite äri lastele üle anda ja ka nemad ei pea veel kaua tellingutesse investeerima. Äärmisel juhul saab Saksa tellingud mõistliku hinnaga maha müüa.

Neile, kellele meeldib osta kõige odavama ruutmeetrihinnaga tellinguid, on soodne soovitus – hakake oma aias bambust kasvatama ja ehitage sellest ise tellingud. Saate ruutmeetri peaaegu ilma rahata.

Kõigile teistele kukkumiskatse video, kus simuleeritakse mannekeeniga, mis juhtub inimesega, kui ta tellingult alla kukub. Selle katse peavad kohustuslikus korras läbima kõik Euroopa Liidus kasutatavad ehitustellingud.